W przedszkolu Pani Kasia ogłosiła konkurs „Pomysł na dynie”. Nikt z nas nie spodziewał się takiego zainteresowania. Wpłynęło 40 prac, ale… co to były za cuda: nietoperz, karoca dla Kopciuszka, baba jaga, statek powietrzny… To tylko niektóre dzieła, które nas zachwyciły. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, a rezultaty pracy rodziców i dzieci można oglądać na skwerku, przed wejściem do przedszkola.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

2019 10 29 Dynia12019 10 29 Dynia2

               8 października 2019r. całe przedszkole, razem ze szkolną grupą przedszkolną wybrało się na wycieczkę do Młynu Zawadka koło Środy Śląskiej. Dzień był zimny i ponury, ale to nam nie przeszkadzało. W Młynie czekały nas różne atrakcje. Gospodarze zorganizowali szereg zabaw zręcznościowych. Dzieci mogły pobiegać, konkurować ze sobą, a nawet jechać na „tarzanku”.

               W samym młynie dzieci poznały tajniki powstawania chleba. Brały udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka” oraz mogły zobaczyć i dotknąć dawne urządzania do wyrabiania mąki z ziaren zbóż.

               Na zakończenie pobytu w gościnnym młynie, dzieci otrzymały ciepły posiłek – ruskie pierogi. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

2019 10 08 Wycieczka12019 10 08 Wycieczka2

               W piątkowe popołudnie 4.10.2019r. w Przedszkolu nr 27 zorganizowano festyn integracyjny dla dzieci i ich rodziców. Tematem przewodnim imprezy było jabłko. Zaplanowano gry sportowe, zabawy taneczne i degustacje „jabłkowych przysmaków”, które przygotowali rodzice. Pogoda pokrzyżowała plany. Nie można było zorganizować festynu w naszym pięknym ogrodzie. „Dla chcącego nic trudnego”. Trochę pracy, reorganizacji i festyn odbył się w największej sali zabaw w budynku przedszkolnym. Być może w ogrodzie byłoby przyjemniej, ale ten, kto lubi radość i dobrą zabawę, nie narzekał – bawił się z nami.

2019 10 04 DzienJablka12019 10 04 DzienJablka2

Gościmy

Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com