W dniu 10 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach ceramicznych , które poprowadziła Pani Berenika. Były to wspaniałe zajęcia dające możliwość artystycznego rozwoju poprzez ceramikę. Zabawa z gliną to aktywny odpoczynek, czas na twórcze myślenie oraz nowe umiejętności.
Dzieci w czasie zajęć przygotowały piękną skarbonkę.

Magdalena Łańcucka

2020 01 20 ceramika22020 01 20 ceramika1

Z wielką radością informuję, że nasze uczennice zostały po raz kolejny docenione za swoje działania plastyczne.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Okiem artysty – Vincent van Gogh“ wyróżnienie dostała Katarzyna Krzysztofiak z kl 5b, natomiast prace Kornelii Warchał z kl. 5b i Hanny Pyzik z kl. 5a zostały zakwalifikowane na wernisaż pokonkursowy. Serdecznie gratulujemy!
Magdalena Nowak

2020 01 15 Sukces12020 01 15 Sukces22020 01 15 Sukces3

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 6a Olga Kraszewska zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr.
 
Gratulacje!
2020 01 13 Bobr
10 stycznia 2020 naszą szkołę odwiedzili wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności przedstawiciele Rumunii, Włoch,Francji i Hiszpanii, którzy poprowadzili warsztaty międzykulturowe z młodzieżą z klas dwujęzycznych. Na zajęciach dominował język angielski, uczniowie rozegrali kilka rund gry stworzonej przez naszych gości. Musieli wykazać się wiedzą językową, kulturową, kreatywnością, umiejętnościami współpracy, komunikacji pozawerbalnej. Była to dobra okazja by docenić zalety pracy w grupie, poruszyć tematykę wartości europejskich i wielokulturowości w Unii Europejskiej oraz pokonać barierę językową dzięki alternatywnej formie nauki.
 
Dziękujemy organizatorom i koordynatorom - Stowarzyszeniu Tratwa działającemu w Kulturalnym Centrum Czasoprzestrzeń.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Warsztaty Tratwa - Google Drive
 
Katarzyna Robaczewska
2020 01 12

Pod koniec listopada 2019 roku klasa 5b uczestniczyła w projekcie „Edukacja w Miejscach Pamięci”. Projekt realizowany jest we współpracy Fundacji „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Celem projektu jest kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla innych religii i przekonań, ale równocześnie budzenie dumy z naszej historii. Uczniowie klasy piątej podczas zajęć z przewodnikami mieli możliwość poznania Dzielnicy Czterech Wyznań i czterech świątyń: katolickiej, prawosławnej, ewangelickiej i synagogę. Istotą wizyty uczniów w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku, poza zwiedzaniem świątyń i poznawaniem wielokulturowej historii Wrocławia, było spotkanie z przedstawicielami społeczności luterańskiej, prawosławnej, żydowskiej i katolickiej. Projekt ten doskonale wpisał się w zarówno w program wychowawczo – profilaktyczny jak i tematykę i podstawę programową z przedmiotu historia.

Opiekunem klasy była p. Sandra Kamińska

2020 01 07

 

Cyprian Maciąg- uczeń klasy 8d zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego XXV edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczpospolitej”.  Cyprian zdobył maksymalną liczbę punktów przewidzianą dla etapu rejonowego!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2019 01 07A

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com