preflekcja wydziału informatyki uw 20189 października odwiedził nas doktorant Wydziału Informatyki Uniewrsytetu Wrocławskiego pan Karol Pokorski, który poprowadził prelekcję dla 80 uczniów. Dotyczyła ona startującej niedługo kolejnej edycji Akademi Informatycznej - bezpłatnego całorocznego kursu programowania w C++.
Pan prelegent opowiedział młodzieży o projekcie, o Olimpiadzie Informatycznej i o samym programowaniu. Uczniowie dowiedzieli się jak wiele możliwości daje w dzisiejszych ta umiejętność, jak łatwo otworzyć furtkę do udanej kariery zawodowej zdobywając umiejętności programistyczne.
Młodzież miała okazję posłuchać o doświadczeniach pana Pokorskiego - pracy za granicą, wyjazdach do Doliny Krzemowej, sukcesach olimpijskich własnych i uczniów przez niego kształconych.
Była też okazja do wykazania się myśleniem algorytmicznym - gratuluję Mikołajowi Poprawie z 3b i Mateuszowi Bednarczykowi z 7d szybkiej i skutecznej analizy i rozwiązania zadania.
Pan Pokorski zaprosił uczniów do udziału w kursie w roku szkolnym 2018/2019. Dołączam się do tego zaproszenia i zachęcam do rozpoczęcia lub kontynuacji przygody z programowaniem.