Kuba Nowicki był uczniem naszej szkoły w latach 2008 – 2010. Od pierwszych dni dał się poznać jako uczeń z wieloma zainteresowaniami, którego wszędzie było „pełno”, zabiegany, nieraz z głową w chmurach zamiast w szkolnej ławce, zawsze chętny do pomocy.

Na organizowanym w naszej szkole „Show Talentów” Kuba zaprezentował swoją bogatą kolekcją składanych modeli samolotów i czołgów.

Podczas wakacji między pierwszą a drugą klasą rozpoznano u Kuby chorobę nowotworową, zwaną potocznie białaczką. Druga klasa gimnazjum to dla Kuby czas dzielony między pobytami w klinice na „chemii”, a indywidualną nauką w domu, gdzie dzielnie, nieraz z ogromnym trudem podejmował wyzwania stawiane Mu przez nauczycieli. Chętnie opowiadał o swojej nowej pasji, którą odkrył podczas choroby. Kuba każdą wolną chwilę spędzał na wyprawach do podwrocławskich miejscowości i lasów w poszukiwaniu skarbów z okresu drugiej wojny światowej, o których później nam, nauczycielom opowiadał z wypiekami na twarzy.

1 września 2010 roku Kuba wrócił do naszej szkoły jako trzecioklasista. Spotkaliśmy się wtedy na schodach, na bardzo krótką chwilę, którą zawsze wspominam. Kuba nie miał czasu na dłuższą rozmowę biegł po dwa schodki, bo spieszył się do swojej klasy i wychowawcy. Na moje „Witaj Kuba, jak świetnie, że… – nie dał mi dokończyć, tylko krzyknął „Proszę Pani ja wróciłem, WRÓCIŁEM!!!” To było nasze ostatnie spotkanie.

Po kilku dniach okazało się, że również choroba wróciła.

Mimo ogromnej chęci życia i walki Kuby okrutna choroba okazała się silniejsza od niego.

Wspominając Kubę, zawsze przypominam sobie to nasze ostatnie spotkanie. Uczniom stawiam Kubę za wzór, i życzę im, aby tak jak On, z tak dużą siłą i wiarą, „po dwa schodki” dążyli do celu, odnaleźli swoje pasje i z nich czerpali siłę.

 
Wspomnienie o Kubie:                 https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=dVd19kb9laIAgnieszka Tomaszewska, nauczyciel języka niemieckiego


Co roku w naszej szkole przyznajemy „Nagrodę im. Kuby Nowickiego”, ucznia z silnym charakterem i wieloma pasjami. Nagroda jest fundowana przez Rodziców Kuby i przyznawana w dwóch kategoriach Silny charakter i Pasja. Kandydatów do nagrody spośród trzecioklasistów typują wychowawcy, nauczyciele i uczniowie. My, nauczyciele obserwujemy naszych uczniów, wspieramy ich pasje, pomagamy odkrywać nowe, podziwiamy silne charaktery i stawiamy za wzór do naśladowania, doceniając na koniec nauki w naszej szkole.

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com