28 marca klasy dwujęzyczne 7d i 8d wzięły udział w "Dniach Edukacji Międzynarodowej" - specjalistycznych targach edukacyjnych organizowanych przez Baltic Council. Młodzież miała możliwość zapoznać się z międzynarodową ofertą kształcenia - od szkolnictwa wyższego i studiów na zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych, przez ekskluzywne szkoły średnie w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech i USA, bezpłatną edukację w szkołach średnich w Anglii, po kursy i obozy językowe dla  młodzieży na całym świecie (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański).
Uczniowie wzięli też udział w wykładach dotyczących edukacji wyższej w Holandii i Wielkiej Brytanii. Dowiedzieli się jak zaplanować studia za granicą, skąd pozyskać finansowanie i jaki poziom znajomości języka angielskiego należy osiągnąć, by móc aplikować do zagranicznych uczelni.
Targi były okazją do kontaktu z żywym językiem - wykłady prowadzone były po angielsku i również w tym języku uczniowie prowadzili rozmowy z przedstawicielami i dyrektorami szkół z różnych krajów.

Zainteresowanych wyjazdami na obozy językowe, kursy wakacyjne, nauką w szkole średniej za granicą odsyłam na stronę Baltic Council:

Katarzyna Robaczewska

008 2019 dni edukacji miedzynarodowej