Projekt został zorganizowany we współpracy z organizacją UKS Latający Holender w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw.

Projekt dotyczył zwiększenia świadomości dot. bezpieczeństwa nad wodą i w Internecie, poprzez działania plastyczne i fotograficzne. Odbiorcami projektu w naszej szkole byli uczniowie klasy 4b. W czasie warsztatów zorganizowanych przez UKS Latający Holender uczniowie poszerzyli wiedze i świadomość o bezpiecznym zachowaniu nad wodą podczas wypoczynku i rekreacji. Ponadto zwrócono również uwagę na aspekty ekologiczne (zanieczyszczenie wód morskich plastikowymi odpadami i jak ograniczać "produkcję" plastikowych śmieci). Druga część warsztatów obejmowała podstawy fotografowania i popularyzacji fotografii poprzez uświadomienie co i jak fotografować, tak by efekty sprawiały satysfakcję oraz jak i co bezpiecznie publikować w sieci internetowej. Uczniowie otrzymali mini poradniki fotograficzne oraz wzięli udział w konkursie na najlepsze zdjęcie, przedstawiające ich pasje.