003 szkola programowaniaW środę 24 października dziesięciu młodych adeptów sztuki kodowania miało okazję uczestniczyć w dniach otwartych szkoły programowania Coders Lab. Na moją prośbę pracownicy wrocławskiego oddziału działającej na obszarze całej Polski szkoły zgodzili się zaprosić nas na godzinne spotkanie z panem Jackiem - regionalnym managerem i panem Michałem - programistą i mentorem. Rozmowa dotyczyła doświadczeń z kodowaniem - usłyszeliśmy historię z czasów, gdy w komputerach królował DOS, a wiedzę o tym, jak przywrócić komputer do użytku po nieopatrznym wywołaniu "format c:/" posiadali nieliczni. Pan Michał opowiedział o swoich pierwszych doświadczeniach z tworzeniem stron i o tym jak, będąc samoukiem, rozwinął swoje umiejętności podążając nie zawsze prostymi ścieżkami kariery zawodowej. Mówił o trudnościach, z jakimi spotykają się programiści na każdym etapie nauki, ale także o tym jak wiele satysfakcji i korzyści niesie z sobą ten zawód - mobilność, wysokie zarobki, możliwości rozwoju, pracy zespołowej, perspektywiczność i ciągle rosnące zapotrzebowanie na specjalistów. Pan Jacek przedstawił ofertę szkoły i opowiedział o tym, jak wyglądają kursy i co można dzięki nim osiągnąć. Nasi uczniowie zrobili spore wrażenie na prowadzących spotkanie - mogli pochwalić się wszechstronnym doświadczeniem w kodowaniu - udziałem z kursach, wydarzeniu Hour Of Code, nauką HTMLa, Scratch'a i Pythona na lekcjach informatyki. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy ciekawe gadżety: gumowe kaczuszki programisty (więcej szczegółów poniżej) oraz metalowe zagadki logiczne.
 
Mamy nadzieję kontynuować znajomość i współpracę z Coders Lab :)
 
Kilka słów o gumowej kaczce:
Metoda gumowej kaczuszki – nieformalny sposób debugowania kodu. Metoda polega na tym, że programista, próbując znaleźć błędy w kodzie (inspekcja kodu), trzyma w pobliżu gumową kaczuszkę lub inny przedmiot nieożywiony. Linia po linii, programista tłumaczy kaczuszce przewidywane funkcje każdego segmentu kodu – podczas sprawdzania powinny wyjść na jaw błędy stworzonej aplikacji.
Metoda jest wersją metody „myślenia na głos”, procedury uznanej za skuteczny sposób na przyspieszenie rozwiązywania problemów. Polecam każdemu z Was, drodzy uczniowie, zawsze gdy zadanie wydaje się niemożliwe do rozwiązania :)

1            ADAMUS NATALIA                 Język polski
2            BONAR ALICJA                      Matematyka
3            CIEŚLAK AGNIESZKA           Język angielski
4            GŁOWACKI PAWEŁ               Matematyka
5            GODEK JAN                          Język angielski
6            GODEK JAN                          Matematyka
7            KRASZEWSKI GRZEGORZ    Język angielski
8            KRYWIAK ZOFIA                   Język angielski
9            KULIK MACIEJ                       Matematyka
10          MICHAEL JAN                        Matematyka
11          NIKONENKO VLADYSLAV      Matematyka
12          SINKIEWICZ AGATA               Język polski
13          URBAN HANNA                     Matematyka

SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!

akademia informatyczna 2018Z przyjemnością informuję, iż pięciu uczniów naszej szkoły:
Illya Nikonenko kl. 3b
Mikołaj Poprawa kl. 3b
Oleksandr Tarasov kl 3b
Kyrylo Goroshenko kl 8b
Vladyslav Nikonenko kl 7b
zakwalifikowało się do kursu programowania w C++. Z relacji wszystkich osób, które podjęły próbę rozwiązania testu wiem, że był bardzo trudny i wymagał nieprzeciętnej umiejętności logicznego myślenia - brawa dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie. Piątce informatycznych geniuszy gratuluję talentu i życzę dalszych programistycznych sukcesów!

 

005 unihokej awf

W dniu 24 września 2018 r. uczniowie z klasy 2a oraz 1a wzięli udział w warsztatach sportowych „Unihokej” na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Warsztaty dla dzieci poprowadził dr Krzysztof Kałużny. Zajęcia odbyły się w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

15 października o 16.30 w auli LO XIV przy ulicy Brücknera 10 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów chcących wziąć udział w bezpłatnym kursie programowania w C++. Zapraszam również rodziców - będzie można poznać szczegóły kursu i wybrać dogodny termin zajęć.

preflekcja wydziału informatyki uw 20189 października odwiedził nas doktorant Wydziału Informatyki Uniewrsytetu Wrocławskiego pan Karol Pokorski, który poprowadził prelekcję dla 80 uczniów. Dotyczyła ona startującej niedługo kolejnej edycji Akademi Informatycznej - bezpłatnego całorocznego kursu programowania w C++. Pan prelegent opowiedział młodzieży o projekcie, o Olimpiadzie Informatycznej i o samym programowaniu. Uczniowie dowiedzieli się jak wiele możliwości daje w dzisiejszych ta umiejętność, jak łatwo otworzyć furtkę do udanej kariery zawodowej zdobywając umiejętności programistyczne.

Młodzież miała okazję posłuchać o doświadczeniach pana Pokorskiego - pracy za granicą, wyjazdach do Doliny Krzemowej, sukcesach olimpijskich własnych i uczniów przez niego kształconych. Była też okazja do wykazania się myśleniem algorytmicznym - gratuluję Mikołajowi Poprawie z 3b i Mateuszowi Bednarczykowi z 7d szybkiej i skutecznej analizy i rozwiązania zadania. Pan Pokorski zaprosił uczniów do udziału w kursie w roku szkolnym 2018/2019. Dołączam się do tego zaproszenia i zachęcam do rozpoczęcia lub kontynuacji przygody z programowaniem.

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com