002 szkola programowaniaW środę 24 października dziesięciu młodych adeptów sztuki kodowania miało okazję uczestniczyć w dniach otwartych szkoły programowania Coders Lab. Na moją prośbę pracownicy wrocławskiego oddziału działającej na obszarze całej Polski szkoły zgodzili się zaprosić nas na godzinne spotkanie z panem Jackiem - regionalnym managerem i panem Michałem - programistą i mentorem. Rozmowa dotyczyła doświadczeń z kodowaniem - usłyszeliśmy historię z czasów, gdy w komputerach królował DOS, a wiedzę o tym, jak przywrócić komputer do użytku po nieopatrznym wywołaniu "format c:/" posiadali nieliczni. Pan Michał opowiedział o swoich pierwszych doświadczeniach z tworzeniem stron i o tym jak, będąc samoukiem, rozwinął swoje umiejętności podążając nie zawsze prostymi ścieżkami kariery zawodowej. Mówił o trudnościach, z jakimi spotykają się programiści na każdym etapie nauki, ale także o tym jak wiele satysfakcji i korzyści niesie z sobą ten zawód - mobilność, wysokie zarobki, możliwości rozwoju, pracy zespołowej, perspektywiczność i ciągle rosnące zapotrzebowanie na specjalistów. Pan Jacek przedstawił ofertę szkoły i opowiedział o tym, jak wyglądają kursy i co można dzięki nim osiągnąć. Nasi uczniowie zrobili spore wrażenie na prowadzących spotkanie - mogli pochwalić się wszechstronnym doświadczeniem w kodowaniu - udziałem z kursach, wydarzeniu Hour Of Code, nauką HTMLa, Scratch'a i Pythona na lekcjach informatyki. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy ciekawe gadżety: gumowe kaczuszki programisty (więcej szczegółów poniżej) oraz metalowe zagadki logiczne.
 
Mamy nadzieję kontynuować znajomość i współpracę z Coders Lab :)
 
Kilka słów o gumowej kaczce:
Metoda gumowej kaczuszki – nieformalny sposób debugowania kodu. Metoda polega na tym, że programista, próbując znaleźć błędy w kodzie (inspekcja kodu), trzyma w pobliżu gumową kaczuszkę lub inny przedmiot nieożywiony. Linia po linii, programista tłumaczy kaczuszce przewidywane funkcje każdego segmentu kodu – podczas sprawdzania powinny wyjść na jaw błędy stworzonej aplikacji.
Metoda jest wersją metody „myślenia na głos”, procedury uznanej za skuteczny sposób na przyspieszenie rozwiązywania problemów. Polecam każdemu z Was, drodzy uczniowie, zawsze gdy zadanie wydaje się niemożliwe do rozwiązania :)

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com