10 stycznia 2020 naszą szkołę odwiedzili wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności przedstawiciele Rumunii, Włoch,Francji i Hiszpanii, którzy poprowadzili warsztaty międzykulturowe z młodzieżą z klas dwujęzycznych. Na zajęciach dominował język angielski, uczniowie rozegrali kilka rund gry stworzonej przez naszych gości. Musieli wykazać się wiedzą językową, kulturową, kreatywnością, umiejętnościami współpracy, komunikacji pozawerbalnej. Była to dobra okazja by docenić zalety pracy w grupie, poruszyć tematykę wartości europejskich i wielokulturowości w Unii Europejskiej oraz pokonać barierę językową dzięki alternatywnej formie nauki.

Dziękujemy organizatorom i koordynatorom - Stowarzyszeniu Tratwa działającemu w Kulturalnym Centrum Czasoprzestrzeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Warsztaty Tratwa - Google Drive

Katarzyna Robaczewska