Pod koniec listopada 2019 roku klasa 5b uczestniczyła w projekcie „Edukacja w Miejscach Pamięci”. Projekt realizowany jest we współpracy Fundacji „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Celem projektu jest kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla innych religii i przekonań, ale równocześnie budzenie dumy z naszej historii. Uczniowie klasy piątej podczas zajęć z przewodnikami mieli możliwość poznania Dzielnicy Czterech Wyznań i czterech świątyń: katolickiej, prawosławnej, ewangelickiej i synagogę. Istotą wizyty uczniów w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku, poza zwiedzaniem świątyń i poznawaniem wielokulturowej historii Wrocławia, było spotkanie z przedstawicielami społeczności luterańskiej, prawosławnej, żydowskiej i katolickiej. Projekt ten doskonale wpisał się w zarówno w program wychowawczo – profilaktyczny jak i tematykę i podstawę programową z przedmiotu historia.

Opiekunem klasy była p. Sandra Kamińska

2020 01 07