8 października 2019r. całe przedszkole, razem ze szkolną grupą przedszkolną wybrało się na wycieczkę do Młynu Zawadka koło Środy Śląskiej. Dzień był zimny i ponury, ale to nam nie przeszkadzało. W Młynie czekały nas różne atrakcje. Gospodarze zorganizowali szereg zabaw zręcznościowych. Dzieci mogły pobiegać, konkurować ze sobą, a nawet jechać na „tarzanku”.

W samym młynie dzieci poznały tajniki powstawania chleba. Brały udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka” oraz mogły zobaczyć i dotknąć dawne urządzania do wyrabiania mąki z ziaren zbóż.

Na zakończenie pobytu w gościnnym młynie, dzieci otrzymały ciepły posiłek – ruskie pierogi. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

2019 10 08 Wycieczka12019 10 08 Wycieczka2