Zajęcia sportowe odbywające się w naszej Szkole są prowadzone przy współpracy z klubem I KS Ślęza Wrocław. Mają one duży wpływ na realizację zadań wynikających z planu pracy szkoły oraz programu działań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, których głównym celem jest „wszechstronny rozwój osobowy uczniów tj. ich sfery intelektualnej, psychicznej, fizycznej, estetycznej, społecznej, moralnej i duchowej oraz przygotowanie uczniów do uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym”. Program jest spójną całością obejmującą zajęcia klubowe oraz szkolne treningi piłki nożnej (uwzględnione są zajęcia, które odbywają się w klubie również w okresie wolnym od zajęć szkolnych).

Młodzież uczestnicząc w tych zajęciach może w pełni zaspokoić swoje potrzeby w zakresie aktywności ruchowej. Może także wykazać się we współzawodnictwie i rywalizacji.

Zajęcia kształtują postawę współdziałania zespołowego i wzajemnej odpowiedzialności.

W tym programie chciałbym, by głównym celem obok aktywizacji sportowej wszystkich uczniów była edukacja piłkarska najlepszych zawodników.

Założeniem programu jest by na zajęcia uczęszczali uczniowie klas piłkarskich IV-VIII.

Program nauczania działań w piłce nożnej dla klas piłkarskich (IV-VIII) w ZSP nr 22 we Wrocławiu - tu pobierz