W dniach od 5 do 9 listopada 2018 r.  uczniowie naszej szkoły świętowali setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę Był to okres nie tylko pogłębiania wiedzy historycznej, ale także wielu wyzwań dla klas.

Przedstawiam harmonogram zrealizowanych działań:

05.11.2018 - „dzień z wąsem Marszałka Piłsudskiego”. Uczniowie przyozdobili swoje twarze wąsami stylizowanymi na wąsa Józefa Piłsudskiego. Wąsy były namalowane lub na patyczku.

06.11.2018 – filmy o tematyce patriotycznej lub wojennej. Uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz 3 Gimnazjum wzięli udział w projekcji filmu pt.: „Dywizjon 303- Historia prawdziwa” natomiast uczniowie klas 4 i 6 filmu pt.: „Sekrety wojny”.  Oba seanse kinowe poprzedzone były prelekcjami wprowadzającymi uczniów w tematykę i rys historyczny filmów.

07.11.2018 – uczniowie stworzyli żywą flagę Polski

8.11.2018 – uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowany pod kierunkiem pana Michała Szkutnika. Uczniowie na tę okazję wykonali kotyliony niepodległościowe.

9.11.2018 - szkolny konkurs pieśni i piosenek patriotycznych.  Każda klasa wykonała wcześniej wylosowaną przez przedstawicieli pieśń lub piosenkę patriotyczną. W tym dniu mieliśmy również możliwość obejrzenia apelu niepodległościowego przygotowanego przez klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pani Małgorzaty Wilk i pani Magdaleny Łańcuckiej.

Koordynatorami działań były pani Agnieszka Tomaszewska i Sandra Kamińska